Jump to the main content block
:::

Fall 2016 Admission Announcements

Fall 2016 Admission Announcements

Ph.D. Program of Energy and Battery Technologies

Name

Result

HIEU HOANG HA

Admitted

Master's Program in Mechanical and Electro-Mechanical Engineering

Name

Result

DEBASREE MONDAL

Admitted

PRALAY KUMAR MAITY

Admitted

MOUMITA DEB

Admitted

LAMIN JARJUSEY

Standby 1

MAHENDRA 

Standby 2

Master's Program of the Department of Electrical Engineering

Name

Result

SUMIT RANJAN

Admitted

RAHUL KUMAR

Standby 1

NIKHIL PATWA

Standby 2

Master's Program of the Department of Electronic Engineering

Name

Result

KIRAN KISHORE KESAVAN

Admitted

MAHENDRA

Admitted

SIDDHARTH MEHTA

Admitted

AYUSH KUMAR AGRAWAL

Standby 1

SURBHIKA KUMARI

Standby 2

PURBI ADHYA

Standby 3

ADITYA 

Standby 4

ANIRUDDHA PAN

Standby 5

Master's Program in Chemical Engineering of the Department of Chemical Engineering

Name

Result

TRANG THI NGUYEN

Admitted

JOYEETA BOSE

Admitted

PHAT THANH NHAT NGUYEN

Admitted

TRAM THI NGOC DO

Admitted

Master's Program in Biochemical Engineering of the Department of Chemical Engineering

Name

Result

DINH THI MY HUONG

Admitted

NGUYEN AI PHUC TRAN

Admitted

HA THI BICH TRAN

Standby 1

Master's Program in Environmental Engineering of the Department of Safety, Health and Environmental Engineering

Name

Result

YEN HOANG THI NGUYEN

Admitted

OAI QUANG LU

Standby 1

ARNAB PAL

Standby 2

PRALAY KUMAR MAITY

Standby 3

Master's Program of the Department of Industrial Engineering and Management

Name

Result

NHAN THI PHAN

Admitted

NGUYEN HONG TAM

Standby 1

Master's Program of the Department of Business and Management

Name

Result

LE THI NGOC DIEP

Admitted

DUONG DAC QUANG HAO

Admitted

TRAN VU KHANH DUY

Admitted

QUY THI NGOC NGUYEN

Admitted

SUVD-ERDENE VANCHIGDORJ

Admitted

PHU HAI LE

Standby 1

KHANH QUOC NGUYEN

Standby 2

PHAM NGOC RI

Standby 3

MISHEEL UNDRAL

Standby 4

GANCHIMEG JARGALSAIKHAN ARVAI

Standby 5

TRAN NAM CUONG

Standby 6

ANKIT BANSAL

Standby 7

SAINBILEG GAASH

Standby 8

ZAGDSUREN TSEDENYAM

Standby 9

THI HAI NGUYEN

Standby 10

HADDY BOJANG

Standby 11

NGUYEN TAM

Standby 12

TUGULDUR MUNGUNTOGTOKH

Standby 13

ZENDMENEKHUU BAASAN

Standby 14

Master's Program of the Department of Industrial Design

Name

Result

TRAN GIA HUNG

Admitted

MAN THIEN

Standby 1

DUNG TRAN MY PHAM

Standby 2

PHAM MINH THANH

Standby 3

PHAM MINH TUAN

Standby 4

Department of Mechanical Engineering

Name

Result

VAN BUU HA

Admitted

Department of Electronic Engineering

Name

Result

GALMANDAKH KHATANBAATAR

Admitted

Department of Business and Management

Name

Result

CHIUZU CHILUMBM

Admitted

Department of Visual Communication Design

Name

Result

GERALDO ARTURO URIBE BUENO

Admitted

 

Click Num: